fbpx

Najčastejšie otázky


Dúfame, že nájdete odpoveď na všetky Vaše otázky.


 • AKO SI MÔŽEM REZERVOVAŤ TÁBOR?
 • ČO SA BUDE DIAŤ PO OBJEDNANÍ?
 • PREČO MI NEPRIŠLA ZMLUVA?
 • AKO SA PLATÍ ZA TÁBOR?
 • AKO SI MÔŽEM ROZDELIŤ TÁBOR NA VIAC SPLÁTOK?
 • DOSTANEM POTVRDENIE O ÚHRADE?
 • AKÉ DOKUMENTY A DOKLADY POTREBUJE MAŤ DIEŤA NA TÁBORE?
 • KEDY PRÍDU POKYNY K NÁSTUPU NA LETNÝ TÁBOR?
 • VRÁTITE MI PENIAZE, AK MOJE DIEŤA PRED ALEBO POČAS TÁBORA OCHORIE?
 • AKÉ SÚ STORNO PODMIENKY?
 • AKÉ JE VYBAVENIE PENZIÓNU/HOTELA, KDE BUDÚ DETI UBYTOVANÉ?
 • KTO ZABEZPEČUJE DOZOR V TÁBORE?
 • KTO JE ZDRAVOTNÍKOM V TÁBORE? MÔŽEM NECHAŤ DIEŤAŤU LIEKY?
 • AKO JE TO SO STRAVOU V TÁBORE?
 • AKO JE TO SO ŠPECIÁLNOU DIÉTOU V TÁBORE?
 • SÚ V TÁBORE, KTORÝ SOM SI VYBRAL, VOĽNÉ MIESTA?
 • KOĽKO TREBA DAŤ DEŤOM VRECKOVÉ A AKO JE TO S EXTRA VÝDAVKAMI V TÁBORE?
 • AKO JE TO S CENNOSŤAMI A ELEKTORNIKOU V TÁBORE?
 • MÔŽU DETI POČAS TÁBORA POUŽÍVAŤ MOBILY?
 • AKO SA SKONTAKTOVAŤ SO SVOJIM DIEŤAŤOM MIMO VYHRADENÉHO ČASU NA VOLANIE?
 • MÔŽEME SVOJE DIEŤA POČAS TÁBORA NAVŠTÍVIŤ?
 • MÔŽEM SVOJE DIEŤA ZOBRAŤ Z TÁBORA DOMOV?
 • AKÝ JE ZÁKLADNÝ ZOZNAM VECÍ, KTORÉ DIEŤA DO TÁBORA POTREBUJE?
 • KDE NÁJDEM FOTOGRAFIE DETÍ?
 • ČO SO STRATAMI A NÁLEZMI?
AKO SI MÔŽEM REZERVOVAŤ TÁBOR?

Veľmi jednoducho a pohodlne. Na našej stránke si v sekcii Tábory vyberte tábor, vyhovujúci termín a kliknite na neho. Pod popisom tábora stlačte tlačidlo REZERVOVAŤ alebo PRIHLÁŠKA. Vyplňte dotazník, odošlite a tábor je objednaný.

ČO SA BUDE DIAŤ PO OBJEDNANÍ?

Pár dní po objednaní Vám príde na uvedenú emailovú adresu zmluva o obstaraní zájazdu spolu s ďalšími informáciami. Zmluvu netreba tlačiť a ani podpísať a posielať (sme zástancami ekologického životného štýlu). Zmluva sa stane platná po úhrade zálohy.

PREČO MI NEPRIŠLA ZMLUVA?

V prípade, že Vám zmluva neprišla týždeň po objednaní, prosíme Vás, aby ste nás kontaktovali. Pravdepodobne je problém so serverom, prípadne ste na prihláške zadali zlú emailovú adresu. Väčšinou objednávky vybavíme do 48 hodín

AKO SA PLATÍ ZA TÁBOR?

Štandardne je možné tábor uhradiť na dve splátky: zálohu + doplatok. Tábor tiež môžete uhradiť naraz celou sumou. V prípade, že platobné podmienky by Vám nevyhovovali, kontaktujte nás. Výšku a termín zaplatenia máte uvedenú na zmluve o obstaraní zájazdu. Najrozšírenejšia forma úhrady je bankovým prevodom. Všetky podrobné informácie o platbe vám prídu mailom po vyplnení prihlášky.

AKO SI MÔŽEM ROZDELIŤ TÁBOR NA VIAC SPLÁTOK?

Ak máte záujem o rozdelenie platby za tábor na viac ako 2 časti (zálohu + doplatok), prosím kontaktujte nás na +421944265007 alebo napíšte na info@repelend.sk. Vašu požiadavku na rozdelenie platby tiež môžete napísať do poznámky priamo pri vypĺňaní prihlášky. Splátkový kalendár vytvárame tak, aby vyhovoval vašim potrebám, musí však spĺňať 2 jednoduché pravidlá: minimálna čiastka úhrady musí byť aspoň 50€ a zároveň celá suma za tábor musí byť uhradená najneskôr v deň začiatku tábora.

DOSTANEM POTVRDENIE O ÚHRADE?

Vašim dokladom o úhrade je výpis z účtu alebo doklad o vklade na účet vystavený bankou. Na vyžiadanie Vám však doklad o zaplatení vystavíme. Po pripísaní platby na náš účet Vás o tejto skutočnosti budeme informovať prostredníctvom emailu, ktorý uvediete na prihláške.

AKÉ DOKUMENTY A DOKLADY POTREBUJE MAŤ DIEŤA NA TÁBORE?

Pri príchode do tábora žiadame od rodičov predloženie nasledujúcich dokumentov:

 1. potvrdenie lekára o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa a vyhlásenie zákonného zástupcu o zdravotnom stave dieťaťa.
 2. kartičku poistenca

Formulár pre Vyhlásenie rodiča a Potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa Vám pošleme spolu s Organizačnými pokynmi pred nástupom do tábora.

KEDY PRÍDU POKYNY K NÁSTUPU NA LETNÝ TÁBOR?

Pokyny k nástupu na letný tábor Vám prídu najneskôr 10 dní pred nástupom na tábor na emailovú adresu, ktorú zadáte v prihláške. Ak ich nedostanete, prosím kontaktujte nás.

VRÁTITE MI PENIAZE, AK MOJE DIEŤA PRED ALEBO POČAS TÁBORA OCHORIE?

Pre prípad uvedenej situácie vám odporúčame si uzavrieť cestovné poistenie. Ak má vaše dieťa cestovné poistenie a nenastúpi na pobyt z dôvodu choroby/ odíde z tábora predčasne z dôvodu choroby, stačí nahlásiť poistnú udalosť a poisťovňa Vám ju preplatí podľa konkrétnych limitov cestovného poistenia. S nahlásením poistnej udalosti Vám radi pomôžeme.

AKÉ SÚ STORNO PODMIENKY?

Storno podmienky v prípade nenastúpenia/ zrušenia zájazdu zo strany objednávateľa z iného ako zdravotného dôvodu určujeme podľa času, kedy nás informujete o odstúpení od zmluvy a to nasledovne:

 • 30% z celkovej sumy za zájazdu 31 – 22 dní pre termínom nástupu,
 • 50 % z celkovej sumy za zájazdu 21 – 14 dní pre termínom nástupu,
 • 75% z celkovej sumy za zájazdu 14 až 3 dní pred termínom nástupu,
 • 100% z ceny zájazdu menej ako 2 kalendárne dni pred termínom nástupu.

Ak dieťa nenastúpi na zájazd bez predchádzajúcej informácie o odstúpení od zmluvy, storno poplatok je vo výške 100% z celkovej sumy za zájazdu.

Pri nenastúpení zo zdravotných dôvodov je potrebné doložiť potvrdenie od doktora najneskôr 3 dni od začiatku tábora.

Aby ste sa vyhli zbytočnému storno poplatku, odporúčame vám uzavrieť cestovné poistenie.

AKÉ JE VYBAVENIE PENZIÓNU/HOTELA, KDE BUDÚ DETI UBYTOVANÉ?

Všetko o ubytovaní si môžete pozrieť u nás na stránke v sekcií ubytovanie alebo na domovskej stránke strediska, kde je zverejnené vybavenie a okolie s atrakciami.

KTO ZABEZPEČUJE DOZOR V TÁBORE?

Dozor v tábore zabezpečujú animátori, ktorí zároveň aj organizujú program pre deti. Ide vždy o plnoleté osoby, ktoré prešli školením. Tábor vedie hlavný vedúci.

KTO JE ZDRAVOTNÍKOM V TÁBORE? MÔŽEM NECHAŤ DIEŤAŤU LIEKY?

Zdravotníkom u nás môže byť len lekár, zdravotná sestra alebo záchranár. Ide teda o vysokokvalifikované osoby, ktoré sú prítomné na stredisku 24 hodín denne a poskytnú teda potrebnú zdravotnú starostlivosť. Dieťa je po nástupe povinné odovzdať lieky zdravotníkovi.

AKO JE TO SO STRAVOU V TÁBORE?

Počas pobytu je zabezpečená plná penzia – strava 5x denne plus pitný režim počas celého dňa. Kvalita a kvantita stravy je pre nás dôležitým kritériom pri výber areálu.

AKO JE TO SO ŠPECIÁLNOU DIÉTOU V TÁBORE?

Je už bežná prax, že veľa detí má rôzne stravovacie obmedzenia. Môžete si preto u nás rezervovať bezlepkovú, bezlaktózovú, či inú diétu. V prípade záujmu to vypíšte v prihláške a konzultujte s nami. Pri náročnejších diétach sa vždy dohodneme s rodičmi na konkrétnom jedálničku, poprípade si deti čiastočne prinesú vlastné diétne jedlo a doplnky stravy. Na dodržiavanie diéty na tábore dohliada náš zdravotnícky dozor.

SÚ V TÁBORE, KTORÝ SOM SI VYBRAL, VOĽNÉ MIESTA?

Pokým pri tábore nemáte uvedené, že je tábor vypredaný, tak voľné miesta sú. Ak by sa voľné miesta míňali, zverejníme aktuálny počet miest na našej webovej stránke.

KOĽKO TREBA DAŤ DEŤOM VRECKOVÉ A AKO JE TO S EXTRA VÝDAVKAMI V TÁBORE?

Deťom netreba nechávať veľké vreckové. Výlety a vstupné na atrakcie sú hradené z ceny pobytu. Odporúčame však zobrať si so sebou malý obnos peňazí, podľa uváženia rodiča na drobné výdavky ako spomienkové predmety a nákupy počas výletov. Peniaze si dieťa môže odložiť u svojho oddielového vedúceho, ktorý mu ich vydá vtedy, keď si bude chcieť niečo kúpiť. V prípade, že si ich neodloží, nenesie naša spoločnosť zodpovednosť za ich prípadnú stratu či krádež.

AKO JE TO S CENNOSŤAMI A ELEKTORNIKOU V TÁBORE?

Neodporúčame brať so sebou cenné veci (väčší obnos peňazí, mobilné telefóny a iné cennosti), organizátor pobytu nepreberá zodpovednosť za ich stratu alebo poškodenie. Cenné veci, ktoré chcete nechať svojim deťom odporúčame odovzdať do úschovy  oddielovým vedúcim Vašich detí.

MÔŽU DETI POČAS TÁBORA POUŽÍVAŤ MOBILY?

Áno, ale účastníci odovzdávajú telefóny oddielovým vedúcim. Dôvodom sú ich možné straty a rušenie programu. Na telefonovanie, či ich všeobecné používanie je vyhradený čas každý deň. Zvyčajne cez večernú prestávku, alebo po dohode aj v inom čase.

AKO SA SKONTAKTOVAŤ SO SVOJIM DIEŤAŤOM MIMO VYHRADENÉHO ČASU NA VOLANIE?

V pokynoch k nástupu na tábor budete mať uvedené telefónne číslo do tábora. V prípade niečoho vážneho môžete tiež kontaktovať hlavného vedúceho tábora, ktorého číslo bude rovnako uvedené v pokynoch. V prípade, že budete volať mimo stanovených časov, nemôžeme Vám garantovať, že sa s dieťaťom alebo jeho vedúcim spojíte. v niektorých strediskách môže byť problém so signálom, vtedy je k dispozícií aj pevná linka. Všetky potrebné čísla vám prídu v organizačných pokynoch pre váš tábor.

MÔŽEME SVOJE DIEŤA POČAS TÁBORA NAVŠTÍVIŤ?

Návštevy sú samozrejme možné, treba si ich dohodnúť s hlavným vedúcim a vopred oznámiť, aby sa napr. nestalo, že celý tábor bude na výlete alebo mimo areálu a nikoho v stredisku nezastihnete. Návštevy však veľmi neodporúčame najmä pri mladších deťoch, kedy sa môžu rozcítiť a rozplakať. Počas tábora majú rodičia z hygienických dôvodov prísny zákaz vstupu do izieb detí. Takisto na začiatku návštevy sa musíte ohlásiť u hlavného vedúceho, alebo oddielového vedúceho svojho dieťaťa.

MÔŽEM SVOJE DIEŤA ZOBRAŤ Z TÁBORA DOMOV?

Môžete, je to samozrejme Vaša voľba. Pamätajte však, že v prípade, že vezmete dieťa z iných ako zdravotných dôvodov, nebudú Vám vrátené peniaze. Zdravotník tábora môže vylúčiť dieťa z tábora, ak mu jeho/jej zdravotný stav neumožňuje zapojiť sa do programu a nie je vyhliadka, že sa to zlepší do 72 hodín. Hlavný vedúci môže vylúčiť dieťa v momente, ako dieťa poruší závažným spôsobom pravidlá tábora. V prípade, že si rodič alebo iný jeho zástupca nebudú môcť v takom prípade prísť po dieťa, je vedúci tábora oprávnený poslať dieťa domov zmluvnou dopravou na náklady rodiča.

AKÝ JE ZÁKLADNÝ ZOZNAM VECÍ, KTORÉ DIEŤA DO TÁBORA POTREBUJE?

Konkrétny zoznam vecí spolu s organizačnými pokynmi vám pošleme včas pred nástupom do tábora.

Základom pre každý tábor však je: pokrývka hlavy (čiapka, šiltovka alebo šatka), fľaša na vodu, tepláková súprava, pyžamo, dostatok spodnej bielizne, ponožky, tričká, krátke / dlhé nohavice, športová obuv, domáca obuv – prezuvky, flip-flopy, nepremokavá vetrovka s kapucňou, pršiplášť, teplé oblečenie v prípade chladnejšieho počasia, uteráky, plavky, malý ruksak, krém na opaľovanie, slnečné okuliare, repelent proti hmyzu, baterka.

KDE NÁJDEM FOTOGRAFIE DETÍ?

Fotky z celého tábora sú zabezpečené našim technikom a môžete si ich pozrieť na našich sociálnych sieťach Facebook/ Instagram už aj počass priebehu tábora. Po ukončení tábora budú všetky fotky zverejnené na našej stránke v galérií v linku na stiahnutie.

ČO SO STRATAMI A NÁLEZMI?

Po každom tábore uverejňujeme fotky zabudnutých vecí, ktoré sme našli, na našej FB stránke vždy s označením daného tábora a dátumu jeho konania. V takom prípade nás kontaktujte.

V prípade ak chcete vrátiť vec, ktorú vaše dieťa prinieslo z tábora a nepatrí vám, ozvite sa na náš mail alebo nám ju pošlite a my skúsime nájsť vlastníka.


Ďalšie otázky?

V prípade, že ste nenašli odpoveď na vašu otázku alebo žiadate podrobnejšiu odpoveď, prosím kontaktujte nás. Radi odpovieme.

NAJČASTEJŠIE OTÁZKY

ČO SI ZBALIŤ A ČO NIE?

ZMLUVNÉ PODMIENKY

NA STIAHNUTIE